Spółka Fersil istnieje na terenie Polski od 2012 roku. Swoją działalność opieramy na długookresowym doświadczeniu w dziedzinie budownictwa, szczególnie przy pracach związanych z robotami ziemnymi o dużej objętości. Fersil od początku działalności pracuje z wykorzystaniem największych i najnowocześniejszych maszyn jakie w obecnej chwili są dostępne na rynku, posiada doświadczoną kadrę, która przedstawić może długą historię zrealizowanych projektów. Firmy z współpracujące w ramach grupy działają w wielu krajach europejskich (Portugalia, Hiszpania i Francja) oraz w miejscach niejednokrotnie bardzo odległych, jak Brazylia, Gwinea, Liberia, Angola czy Peru.
 

W czasie prowadzenia działalności w Polsce realizowaliśmy prace na odcinkach Dębica–Rzeszów oraz Rzeszów-Jarosław autostrady A4, braliśmy udział przy budowie odcinka 5 drogi ekspresowej S8, wykonywaliśmy wykopy na terenach kopalń kruszywa, pracowaliśmy przy budowie suchego zbiornika przeciwpowodziowego w Raciborzu, który jest jednym z największym tego typu projektem w Polsce, braliśmy udział przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku Kiełpino - Kołobrzeg Zachód oraz autostrady A2, na odcinku Warszawa – Kukuryki. Aktualnie pracujemy przy budowie drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk (przy zadaniu 3: węzeł Szemud – węzeł Gdynia Wielki Kack).


W Polsce dysponujemy bazą sprzętową składająca się z koparek, ładowarek wozideł równiarek, walców oraz spycharek. Istnieje również możliwość wykorzystania innych, specjalistycznych maszyn w zależności od zapotrzebowania. Listę dostępnych modeli maszyn publikujemy w zakładce Flota Maszyn.